Před pár týdny DJI představilo nový přírůstek do své rodiny

Dokázali zkombinovat vysokou kvalitu kamery, která je na podobné úrovni, jako kamera použitá pro Phantom 4 Advanced, nebo Professional, a skladnost a mobilitu, jako má Mavic Pro. Jistě tím potěšili mimo jiné „outdoorové“ fotografy a kameramany, kteří se doposud museli rozhodovat mezi kvalitou kamery Phantomu a snadnou přenosností Mavica.

Mavic 2 PRO; zdroj: dji.com

Nespokojili se však s pouhou kombinací již známých věcí, jako obvykle přišli s něčím novým. Mavic 2 je tak vybaven aktivním sledováním překážek do všech směrů, takže se podstatně snižuje riziko nárazu. Dále používá systém přenosu signálu OcuSync 2, který umožňuje na velké vzdálenosti přenášet obraz o rozlišení FullHD.

Samotná kamera pochází ze světoznámých laboratoří firmy Hasselblad, kterou DJI dříve koupilo.

Zpracování kamery je tak na špičkové úrovni. Uživateli poskytuje jednopalcový čip a proměnnou clonu (f/2.8-11). Maximální hodnota ISO byla zvednuta na 12800. U videa je nově 4K HDR záznam a 10-bit Dlog-M barevný profil, takže v postprodukci poslouží dobře i náročným uživatelům.

Do aplikace DJI GO byly přidány nové funkce, kvůli kterým museli uživatelé dříve používat aplikace třetích stran, jako je například Litchi.

Jednou z těchto funkcí je let podle waypointů. Pilot si tak navolí trasu a dron ji autonomně proletí. Na to se váže i druhá novinka, hyperlapse. V tomto režimu dron v určitém časovém intervalu při letu pořizuje snímky, ty jsou posléze spojeny ve video. Vzniká tak pohyblivé časosběrné video. Letu podle waypointů zde lze skvěle využít, protože můžete stejnou trasu proletět například v různých ročních obdobích a videa poté prolnout.

Zde můžete vidět video, znázorňující v rychlosti Mavic 2 PRO a ZOOM, přímo od firmy DJI.

Vylepšení zažil také sytém zpracování fotografií. Režim HDR nyní skládá fotky o různých expozicích a dokáže tak vytvořit fotografii o dynamickém rozsahu 14EV. Tím vznikne obraz, ukazující krásně stíny i světla bez šumu a přepalů.

Dron Mavic 2 PRO je tak stroj, který dokáže uspokojit potřeby jak běžných pilotů, tak profesionálních filmařů.

Více o Mavic 2 PRO napíšeme, jakmile nám přistane na testování v redakci. Můžete se tak těšit na představení, detailní popisy a testy tohoto úžasného stroje.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.