Asi každý, kdo létá s drony občas zavadí o videa z FPV race koptér.

Ano, to šílené létání, kdy nechápete, jak to pilot zvládá. Je to trochu něco jiného, udržovat stroj ve vzduchu neustálou hrou s plynovou páčkou, žádné položím ovladač na zem, dron zůstane viset a já si mezitím dám svačinu. Chvilka nepozornosti, přehnané přidání či ubrání plynu a stroj vystřelí do výšky potažmo padá na zem. Tolik pro ty, co zatím létali s GPS vybavenými drony, které jsou v kontrastu s racery něco jako vlak na kolejích vs automobil pro rallye.

Pokud se chcete stát jedním z psychopatů, co mají na hlavě podivné brýle, řídí svůj stroj bez toho, aby se po něm dívali (s výjimkou hledání) asi je nejlepší začít na následující mašince od Eachine E013. Ano, je ideální pro létání uvnitř, maximálně na nějakém malém prostranství v bezvětří, ale máte jednu jistotu. Dá už práci tohle rozbít. Protože když si koupíte cokoliv z Tiny Whoopů (velikostní kategorie mikroracerů), počítejte s tím, že brzy zlikvidujete minimálně anténu.

Eachine E013 má anténu v podstatě nezničitelnou

Nejde o spirálový kovový bazmek, ale o ohebný drátek. Elektronika je kompletně zakrytovaná plastem, takže opět když do něčeho narazíte, jste celkem v pohodě, nějaká kapka vody také nevadí. Motorky jsou kartáčové, takže žádný extrémní výkon a výdrž, ale na naučení stačí.
Koptérka je v sadě s ovladačem, který zvládnou i velké pazoury a v balení jsou analogové FPV brýle. Brýle velmi příjemně překvapily, hezký obraz, ostatně kamerka je také pěkná. Bohužel bez záznamu letu, takže až si budete chtít svoji produkci nahrávat, musíte sáhnout po lepších se záznamem. Když si ale uvědomíte, že za 1500 Kč máte koptéru, ovladač i brýle je to ideál.

Koptérka dá maximálně přes 50 metrů

Analogový přenos obrazu na větší vzdálenost začne šumět a musíte pěkně zpátky. Vysílač na koptéře je slabý, ale na svůj účel pohodově stačí. Stroj reaguje bezvadně, každopádně dokupte sadu baterií, i ty mrňavé prostě půlhodinu času nabíjení spolknou a sada má USB dobíječ pro pět kousků najednou. Ve vzduchu vydržíte na jednu baterku tak tři minuty. Tři minuty napjatých nervů když začínáte.

Prima je, že pokud se vám podaří přece jen stroj rozbít nebo ztratit, není třeba kupovat zase sadu s brýlemi, prodává se i samotná koptérka s ovladačem a to už za 600 Kč +–.

Technofilové, kteří se chtějí vyřádit studiem parametrů motorů, kamerky atd, ať si prohlédnou odkaz a ukojí touhy. Potažmo vytáhnou z kapsy 1500 Kč.

info zde

Dám pár rad pro ty, co opravdu létali jen s DJi drony a jim podobnými (Parrot, Yuneec).

Začněte v obýváku kde je měkký koberec. Je velká pravděpodobnost, že až uvidíte jak ta blecha rychle stoupá pustíte plyn a stroj spadne dolů. No a pak si létejte s pohledem na mašinku. A až si ověříte její i své reakce, nasaďte brýle. Samy si naladí kanál, kde jde přenos obrazu a zažijete vstup do jiného světa, než znáte. Světa, kde zprvu stačí obývák a později prostor 50 na 50 abyste tu vydrželi hodiny. No a až zvládnete tuhle blechu, můžete pokračovat. Tedy pokud vás to chytne. Mne to chytlo jako pavouk mouchu a létám kde se dá i nedá… viz video. Jo, to obletované je manželka. Už si zvykla.

Baterie

Pokud se vám přece jenom podaří rozbít kryty na vtule atd, nechte si přehodit motory a elektroniku do tohoto rámu. Ten už je rozbít opravdu nemožné. Leda kladivem

info zde

Závěr: Tato verze Tiny Whoopu je naprostý ideál pro člověka, který si chce vyzkoušet, zda ho FPV racing chytí. Když si prohodíte rám /viz odkaz/, ta blecha je opravdu nerozbitná. Jestliže tomu přijdete na chuť můžete řádit po bytě, venku leje, sněží, kamarádi s Mavicy, Anafi a Phantomy sedí doma a vztekle prudí na Facebooku a vy si podlétáváte stoly, létáte nad pohovkou, přistanete někomu na rameni když kouká na televizi, omrknete a zase odletíte. No a jednou třeba skončíte díky nadšení z tohoto prcka u takovýchto letů. O kterých si zatím mohu nechat jen zdát J

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.