DJI Phantom 3 Standard ještě není historií

0
119

Jde o nejlevnější verzi modelu Phantom 3, která ovšem nikterak nezahálí za ostatními modely.

Tělo dronu je v podstatě stejné, jako u verzí SE, 4K, Advanced, nebo Professional. Jedinou pozorovatelnou odlišností je absence spodních vizuálních senzorů (VPS), dron tak nemá reálná data o své aktuální výšce nad zemí.

Proto hůře drží pozici v režimu ATTI (bez podpory GPS) do výšky cca 10 metrů.

Mezi rozdíly v elektronice stroje patří to, že přijímač GPS nepodporuje satelity Glonass. Někdy je tak těžší získat potřebný počet satelitů ke vzletu. Také udržování pozice je méně přesné ale pouze v řádech centimetrů. Dále například způsob přenosu signálu.

Zatímco verze Advanced a Professional využívají technologii Lightbridge, tedy dvojité 2,4GHz antény, přenos řídícího signálu u P3S funguje na klasickém Wi-Fi modulu (2,4 GHz). Problémy tak občas dělá přenos obrazu, o který se starají dvě 5,8 GHz antény, ukryté v těle vysílače.

Ty jsou více náchylné k zarušení domácími Wi-Fi moduly, nebo radiokomunikačními vysílači. Deklarovaného dosahu 500 m v CE módu (evropský) je tak možné v zabydlené oblasti dosáhnout jen zřídka. V ideálních podmínkách je dosah signálu okolo kilometru. Pro zákonem povolené létání na dohled to ale bohatě stačí.

Kamera je podle parametrů stejná, jako u modelu Phantom 3 Advanced. Tedy 12Mpix, nejvyšší kvalita videa 2,7K o 30 snímcích za sekundu. Zajímavostí je, že při vydání modelu Standard měl model Advanced kameru pouze FullHD. Tím DJI ale škodilo prodeji pro ně finančně výhodnějšího modelu a tak mu aktualizací firmwaru rozlišení 2,7K přidali.

Dále také znemožnili modelu Standard natáčet 60 snímků za vteřinu při FullHD. Advanced tím získal nepatrnou výhodu.Rozdílem mezi kamerami je čip, který pro modely Advanced a Professional vyrábí firma Sony. Dále umístění slotu pro MicroSD kartu.

U modelu Standard chybí mechanismus, umožňující odšroubování předního krycího skla a jeho nahrazení filtrem. Jsou zde však možnosti, jak filtr nasadit. Výrobci začali vyrábět varianty i pro tento model, aby uživatel nebyl o nic ochuzen.

DJI Phantom 3 Standard je skvělý stroj pro začátečníky, ale kvalitou výstupu 
je jistě stále dostatečný i pro náročnější uživatele.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.