Láká vás opravdu jedinečná dovolená, na kterou nezapomenete do konce života? Inspirujte se tipy na nejkrásnější místa světa, prohlédněte si je na videích z dronu, nechte se jimi nadchnout a vydejte se na netradiční dovolenou.

Seznam 10 videí z cestovatelsky atraktivních destinací světa zveřejnil web Drone Below a my vám ho zde představujeme. Nejzajímavější místa na zemi na vás již čekají!

Pohled na dvě pláže na Bartolomějském ostrově
Pohled na dvě pláže na ostrově Bartolomé, Galapágy

Maledivy: tropický ráj

Opravdový tropický ráj na zemi, to jsou Maledivy. Překrásné bílé pláže, modrající se oceán a fascinující barvy korálů.

Toužíte-li spát obklopeni azurovou vodou Indického oceánu a bohatým podmořským životem, vyrazte na dovolenou právě sem.

Čekají vás panenské ostrůvky a atoly, laguny, korálové útesy i romantické východy a západy slunce.

Světla severu

Chcete-li na vlastní oči spatřit nádheru polární záře tak, jak ji ukazuje video z dronu, vydejte se na dovolenou na Island, do Grónska, Norska, Švédska, Finska či Kanady.

Nebeský zázrak v podobě polární záře by měl alespoň jednou za život spatřit každý cestovatel. Jde o jeden z nejkrásnějších úkazů naší planety.

Peru: Machu Picchu a nespoutaná příroda

Peru je úchvatnou zemí plnou čisté nespoutané přírody. Majestátní horské vrcholy, rozlehlá údolí, obrovská Amazonka, jezera, písečné duny, pozoruhodná fauna i flóra a tajemstvím opředené památky starobylé civilizace Inků – to vše vás čeká v jedné z nejhezčích zemí světa.

Podívejte se na její krásu ze shora a obdivujte, co dokáže dron zachytit na videu.

Africké safari: divoká zvířata ve volné přírodě

Lvy, slony, hrochy, žirafy, zebry a další majestátní zvířata můžete spatřit na vlastní oči ve volné přírodě. Kde?

No přece na safari v Africe! Podívejte se na video z dronu, která vám představí záběry zvířat v africké divočině a nechte se jím nadchnout pro návštěvu afrického safari v Tanzanii či v Keni.

Galapágy: bohatství fauny a flóry

Vulkanické souostroví Galapágy se nachází přibližně 1 000 km od pobřeží Ekvádoru a nabízí turistům neuvěřitelné zážitky. Galapágy, ostrovy zrozené z ohně a lávy, jsou domovem mnoha unikátních druhů zvířat.

Spatřete podivné ještěry, obrovské želvy, tuleně, tučňáky, hejna žraloků a manty pod vodní hladinou.

Užívejte si pohody na prázdných plážích a nespoutaného oceánu. Jedinečná příroda Galapág patří mezi jedny z nejpozoruhodnějších věcí, které může cestovatel spatřit.

Paříž: město lásky

Paříž je bezesporu jedním z nejoblíbenějších a nejhezčích míst světa pro dovolenou.

Podívejte se na krásy francouzské metropole z dronu a nechte se jimi očarovat. Nesmrtelné město lásky vás okouzlí romantickou atmosférou, elegancí, lahodnou kuchyní a dech beroucí architekturou.

Rwanda: nedotčená africká krajina

Díky videu z dronu spatříte na vlastní oči zelenou hornatou krajinu Rwandy plnou širokých řek, divoké přírody a usmívajících se místních obyvatel.

Nadchněte se pro tuto zapomenutou africkou zemi s pohnutou historií, prožijte jedinečnou dovolenou a potkejte horské gorily i jiná pozoruhodná zvířata.

Island: ráj milovníků přírody

Island – ostrov, který je rájem pro milovníky přírody. Podívejte se s námi z dronu na národní parky Vatnajökull a Snæfellsjökull s masivními ledovci i na pozoruhodné město Reykjavík.

Prožijte dobrodružství v krajině ledovců, fjordů, sopek a gejzírů a spatřete nejhezčí místa tohoto panensky čistého ostrova.

Antarktida: polární krása

Antarktida, prakticky neobývaná končina naší planety, ukrývá neskonalé krásy. Ledovce, polární krajinu a další zajímavosti této drsné oblasti spatříte na videu z dronu.

Inspirujte se jím pro návštěvu Antarktidy – jednoho z nejpozoruhodnějších míst naší země, které by nemělo chybět na cestovatelském seznamu žádného opravdového dobrodruha.

Řecké ostrovy: kouzelné pláže

Řecké ostrovy v Egejském a Jónském moři právem patří mezi nejkrásnější destinace světa pro dovolenou. Kousky pevniny obklopené třpytivě modrým mořem lákají k relaxaci na pláži, koupání a pohodové dovolené plné krásné přírody, řecké kultury a pohostinnosti místních obyvatel.

Vyberte si pro svoji dovolenou např. romantické Santorini, kouzelnou Lefkadu, mýtický Thassos nebo ostrov věčného slunce Rhodos.

 

Doufáme, že jsme vás inspirovali a rozšířili váš osobní seznam nejzajímavějších míst světa, která toužíte navštívit.

Naše planeta ukrývá neuvěřitelné krásy a my bychom se rádi stali vaším partnerem v jejich objevování.

zdroj zde: https://www.etravel.cz/novinky/nejkrasnejsi-videa-dron

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.