Drony dnes pronikají do stále širšího množství odvětví lidské činnosti. Pomáhají záchranářům a hasičům, doručují zásilky nebo odstraňují led z vrtulí elektráren.

Většina z nich má však jeden poměrně zásadní problém – relativně krátkou dobu efektivního letu, která je přímo úměrná kapacitě baterie, kterou má dron sebou.

S řešením přichází startup, který vyvíjí dron, který by měl mít velikost srovnatelnou s oblíbeným modelem DJI Phantom.

Drony této velikosti mají obvyklou dobu letu mezi dvaceti a čtyřiceti minutami, dron vyvíjený Impossible Aerospace by oproti tomu měl vydržet ve vzduchu až dvě hodiny.

https://cdn.vox-cdn.com/thumbor/2Uctx8q75oFCYdo240bt3LvaRxo=/0x0:1920x1080/920x0/filters:focal(0x0:1920x1080):format(webp):no_upscale()/cdn.vox-cdn.com/uploads/chorus_asset/file/12892053/Still_image_03_no_cam_v01_Alpha_1.jpg

Řešení je poměrně jednoduché a nepočítá s žádnou převratnou bateriovou technologií.

Vývojáři z Impossible Aerospace se jednoduše rozhodli využít maximální množství místa pro uložení baterií.

To má jistou nevýhodu v tom, že dron je o něco těžší a akumulátory nelze vyměňovat nebo nabíjet mimo něj, výhodou je ale výše zmíněná dlouhá letová doba.

Generální ředitel společnosti Impossible Aerospace Spencer Gore se nechal inspirovat svým působením ve společnosti Tesla, kdy řešili podobný problém – prostor, který zbyl v autě po vyndání nádrže na tekutá paliva nebyl dostatečně veliký, aby do něj mohla být umístěna baterie s kapacitou pro trasu delší než 100 kilometrů. Rozhodli se tedy umístit více malých baterií do prostoru podlahy automobilu.

Tím získali mimo jiné i lepší jízdní vlastnosti protože zátěž nebyla na jednom místě vozu, ale byla rozvržena rovnoměrně.

Impossible Aerospace v současnosti pracuje s rozpočtem 9,4 milionů dolarů a mezi investory, kteří přispěli na financování její činnosti je mimo jiné i výrobce velkých dopravních letadel Airbus.

Kdy by měl být výsledný dron představen zatím nebylo oznámeno. Spencer Gore pouze slíbil, že produkt jeho společnosti bude splňovat nejnáročnější profesionální kritéria.

zdroj zde:https://www.otechnice.cz/spolecnost-impossible-aerospace-vyviji-dron-s-revolucni-delkou-letove-doby/

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.