Ačkoliv jsou mapy od Googlu těmi celosvětově nejpoužívanějšími, ani Apple nezahálí a snaží se investovat do zlepšení svých vlastních map. Již v roce 2016 se spekulovalo o tom, že si ke zkvalitnění svých map najme bezpilotní kvadroptéry, tedy drony, až nyní se však daly věci do pohybu.

Namísto klasických satelitních snímků či speciálních kamerových aut, které používá Google, ale i český Seznam, se technologický obr z Cupertina rozhodl pro mnohem futurističtější záležitost a k nasnímání krajiny kolem nás si obstará speciální letku bezpilotních dronů. Informovala o tom agentura Reuters, která přinesla i prohlášení Appluohledně ochrany osobnosti při pořizování snímků:

„Naše společnost je nucena ochraňovat právo na soukromí, proto bylo rozhodnuto, že všechny zachycené obličeje či poznávací značky budou před oficiálním spuštěním programu nejdříve rozostřeny,“ sdělila agentuře Reuters společnost Apple.

Apple již testoval zkušební nasazení dronů ve státě Severní Karolína. Pokud tedy bude představenstvo společnosti spokojeno s výsledky, může se naplno rozběhnout program na zkvalitnění služeb map. Práce s největší pravděpodobností započne nejdříve na americkém kontinentě, odkud se pak dost možná přesune do Číny. O tom, zdali dorazí droni i do Evropy, zatím nepadly jakékoliv informace, je to ale velice pravděpodobně, byť to může být až za několik let.

zdroj zde

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.