Neznámý muž přišel do areálu výstaviště v pražských Letňanech, sebral dva létající drony a bez problémů s nimi zase odešel. Jeden ze strojů byl přitom jedinečný unikát. Majiteli tím zloděj způsobil škodu za čtvrt milionu korun.

Kriminalisté pátrají po podsaditém svalnatém muži středního vzrůstu, který si podle kamerového záznamu velice chladnokrevným způsobem poradil při krádeži dvou dronů z prostorů výstaviště v pražských Letňanech.

Pachatel bezstarostně vkročil do haly, kde se drony nacházely. Chvíli se rozhlížel kolem sebe a v nestřeženém okamžiku přes létající stroje přehodil plachtu tak, aby drony nebyly poznat. Poté muž takto ukrytou techniku popadl a jako koš na prádlo ji odnesl ven z budovy.

Jeden z dronů je podle informací majitele unikátní. „Je určen k užití pouze pro zemědělce a nahrazuje práškovací letadlo,“ uvádí mluvčí policie Jan Daněk.

Pokud pachatele z fotografií a kamerového záznamu poznáváte, kontaktujte linku 158. V případě dopadení muži za způsobenou škodu 250 000 korun hrozí až pětileté vězení.

zdroj zde

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.