Drony závodí jak v Hvězdných válkách, odstartuje první profesionální soutěž

0
38
Dron Racing League se má podle svých zakladatelů stát sportem 21. tisíciletí. Šampionát letajících strojů odstartuje v únoru v Miami a v plánu je i premiérový světový šampionát.

 

Praha, MiamiDrony už nepatří jen do sci-fi, plánů vojenských stratégů nebo jako způsob jak získat atraktivní záběry. Z dálkově řiditelných vrtulových speciálu se rodí nová sportovní disciplína. V únoru v Miami startuje první profesionální soutěž, Dron Racing League.

Seriál má zatím pět částí a má být korunován historicky prvním mistrovství světa. Na startovní listině je už sedmnáct jmen pilotů (včetně dvou žen), kteří povedou do boje kvadrokoptéry – létající stroje se čtyřmi vrtulemi.

Bludiště na dálkové ovládání

Závodní „náčiní“ jim dodá sám organizátor, který na to má vlastní vývojovou dílnu. Jednotné stroje mají přinést větší vyrovnanost srovnatelnou s motoristickými značkovými poháry jako jeho například český Octavia Cup.

Navíc na rozdíl od jiných sportů se závodníci nemusí vůbec potkat. Vystačí si s dálkovým ovládáním a virtuálními brýlemi, do nichž se živě přenáší obraz z kamery. Bez toho by se totiž v bludišti plánovaných tratí úplně ztratili.

Testovací závody se konaly v polorozpadlé tovární hale a první oficiální podnik seriálu je naplánován na 22. února do prostor stadionu týmu NFL Miami Dolphins.

Není to náhoda. Tomu, že se honičky dronů stanou sportem 21. století věří Stephen Ross, majitel celku amerického fotbalu z Floridy. Jeho investiční firma RSE Ventures loni celý start-up Drone Racing League koupil a z koníčku pro pár „ajťáků“ se snaží vycizelovat globální zábavu.

Vstupenky, televizní práva a výhledově i sázky

Podle zakladatel projektu Nick Horbaczewskiho je reálné pořádat soutěže létajících strojů se čtyřmi vrtulemi prakticky všude, od džungle před podzemní parkoviště až po historická centra měst. „Možnosti nemají konce,“ domnívá se Horbaczewski.

Fanoušky chce přímo do hlediště nalákat přes kouzla virtuální reality. Diváci budou moci sledovat závodní stroje přímo nad svými hlavami a přitom v pohodlí hlediště sledovat na telefonu nebo tabletu online přenos z kamery umístěné na dronu.

Vedle vstupenek a případných televizních práv má Dron Racing League zájem co nejdříve zahájit také sázení na výsledky, což by byl další cenný zdroj příjmů.

zdroj zde: https://sport.aktualne.cz/motorismus/dron-racing-league/r~02a4d08ccaae11e59c4a002590604f2e/

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.