V amerických parcích si drony nezalétají. Kvůli častým haváriím

0
42

Správa amerických národních parků v červnu zavedla plošný zákaz používání civilních dronů na území všech národních parků v USA. Zákaz je reakcí správy parků na množící se havárie.

Poslední kapkou byl pád civilního dronu do Grand Prismatic Spring, největšího horkého pramenu Yellowstonského národního parku. Ten je pro turisty lákavou atrakcí, z přilehlé dřevěné lávky si jej denně fotí a natáčí stovky nadšených cestovatelů. Grand Prismatic Spring ale zabírá plochu o průměru okolo 110 metrů a není jej proto možné pohodlně spatřit ze země. Drony tak amatérským fotografům umožňují pořídit záběry, které by ze země nebyly možné.

Používání dronů bylo správou parků zakázáno již v květnu, tento zákaz se ale týkal jen Yosemitského národního parku, nově zákaz platí na území všech národních parků v USA.

Drony jsou všude

Používání dronů je nejen v národních parcích stále rozšířenější. Najdeme je například v keňské rezervaci Ol Pejeta, kde se starají o bezpečí bílých nosorožců a chrání je před útoky pytláků. Využití dronů ale může být velmi široké, což ostatně dokazují i snímky z fotografické soutěže pořádané serverem Dronestagram ve spolupráci s National Geographic. Drony dokáží doručovat poštu i jídlo, hlídat ovce nebo hledat pohřešované osoby při záchranných akcích. Mají ale i méně bohulibé využití, za války v Iráku byly drony používány například k bombardování pozemních cílů.

zdroj zde: https://www.stoplusjednicka.cz/v-americkych-narodnich-parcich-si-drony-nezaletaji

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.