Žádný terorismus, železnice nasadí drony proti graffiti

0
32
Bezpilotní letadélka by měla sbírat důkazy pro Deutsche Bahn

 

Berlín – Prozatím jsou neblaze proslulé z americké války proti terorismu, mnohde je využívají bezpečnostní složky pro monitorování rizikových demonstrací.

Deutsche Bahn nyní chtějí otestovat bezpilotní letouny pro zcela jiné účely – boj s vandaly.

Malá letadla vybavená infračervenou kamerou by měla podle serveru BBC sbírat důkazy proti writerům, tedy tvůrcům graffiti.

Německého dopravce stojí čištění posprejovaných vagónů nemalé peníze. Ročně za něj dá 7,6 milionu eur, tedy bezmála 200 milionů korun.

Důkazy, důkazy, důkazy

Mluvčí společnosti vysvětlil, že drony by měly být používány na velkých seřadištích, která writeři berou často útokem. Infračervená kamera je prý natolik sofistikovaná, že dokáže vandaly identifikovat. A poskytne tak nezvratné důkazy pro vyšetřování.

Záměr hájí s tím, že mimo nádraží nebudou letadélka využívána. A jelikož nebude narušeno něčí soukromí, dráhy se obejdou i bez svolení řízení letového provozu.

I tak ale nápad vyvolává u našich západních sousedů nemalé otázky. Němci jsou totiž na ochranu soukromí hákliví, což zjistil například internetový gigant Google.

Ten tři roky zpátky čelil velké nevoli, když auta vybavená kamerami snímala v rámci projektu Street View ulice 20 německých měst. „Udělám vše pro to, abych tomu zabránil,“ prohlásil tehdy dokonce ministr zahraničí.

Nakonec se ale s úřady dohodl, že v mapách rozmaže dům každého Němce, který o to požádá.

zdroj zde:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zadny-terorismus-zeleznice-nasadi-drony-proti-graffiti/r~i:article:780923/

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.